Keser Döner Sap Döner; Tayyip

17 Aralık 2013 tarihinde, aralarında bakan çocuklarının ve ünlü işadamlarının da olduğu pek çok kişi, yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında gözaltına alındı. Soruşturmanın ve operasyonun başındaki isim Zekeriya Öz’dü. Soruşturma kapsamında İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Salih Kaan Çağlayan, Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan, İşadamı Reza Zarrab tutuklanarak cezaevine gönderildi.

17 Aralık gününden beri bütün bu yaşananlar Tayyip Erdoğan’ı fena halde telaşlandırdı. Kamuoyu, soruşturmaya adı karışan bakanların istifa etmesini beklerken, bir anda emniyet müdürlerinin görevden alınma haberleriyle karşı karşıya kaldı. Başbakan Tayyip Erdoğan yürütülen soruşturmayla ilgili olarak, “Devlet içinde çeteler var”  ifadesini kullandı. Herkes şaşkın, “Neler oluyor?” demeye başladı. Evet, neler oluyordu?

Neler olduğu anlamak için biraz daha eskilere gitmemiz gerekiyor aslında, 2008 yılına. Ergenekon soruşturmalarının başladığı yıla. O dönemde Ergenekon soruşturmasının başındaki savcı Zekeriya Öz’dü. Bugün, yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarının başındaki savcı da, Zekeriya Öz. Onca büyük operasyona cesaret edebildiği için kendisini yürekten kutluyorum.

Tayyip Erdoğan, her an vesayetini ensesinde hissettiği TSK’yı sindirme, pusturma ve ele geçirme operasyonun başlangıcı olarak; Savcı Zekeriya Öz’ü kullanarak Ergenekon sürecini başlatmıştır. Yarı haklı, yarı haksız sürdürülen operasyonlar neticesinde Tayip Erdoğan amacına ulaşmış ve TSK’yı ele geçirmiştir. Bugün aynı savcı Zekeriya Öz, bu defa Tayip Erdoğan’ın kendisini hedef almıştır. Neden ve nasıl olmuştur bu? Bunun tek bir cevabı vardır; VİCDAN.

Onurlu insanların vicdanları büyüktür. Bir yerde yapılan bir haksızlık onların vicdanlarını rahatsız eder. O ne vicdan azabıdır ki, uyutmaz geceler boyu. Haksızlığa göz yumamazlar. Haksızlığa göz yumduğun, görmezden geldiğin zaman zaten şerefini de yitirmişsin demektir. Bu ülkede daha çok, onurlu ve şerefli insan vardır.

İktidarda uzun süre kalanların; vicdanları küçülür, hırsları büyür. Vicdanları küçülen insanların aynı zamanda onurları ve şerefleri de zamanla kaybolur. Ne yazık ki bir çokları gibi Tayyip’in hırsları boyunu aşmıştır. Tayyip’in bir çok gizli ve kirli sırrı da bulunmaktadır. İşte bu yüzdendir ki; yolsuzluk ve rüşvet operasyonu başlar başlamaz, bir çok yerde emniyet müdürleri görevden alınmış, ek savcılar atanmış, hatta emniyete gazetecilerin girmesi yasaklanmıştır. Gün yüzüne daha fazla pislik çıkmasın diyedir bütün bu yapılanlar. Kamuoyu bilgi edinmesin, üstünü ört bas edelim diye yapılmaktadır bütün bunlar.

Bre Tayyip Erdoğan; sen bilmez misin ki, atalarımız ne demiş. “Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner” , “Ummadığın taş, baş yarar”, “Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste”. Bunları hiç düşünmedin mi? 11 yılda o kadar hizmet ettin, onca eser yarattın. Yazık olmayacak mı bütün hizmetlerini, o büyük hırslarına feda etmek. İktidardan sonra seni nasıl anacaklar Tayyip, bunu bir düşün istersen. İnsanların aklında her zaman en son hatırladıkları kalır. Son söz; insanları uyutmakta hakikaten usta olmuşsun, Tayyip. Bu konuda seni tebrik ediyorum. Sana olan saygımı kaybettiğim için beni suçlama, sebebini gayet iyi biliyorsun. Bir zaman eleştirdiklerine benziyorsun, artık. İktidar seni çok değiştirdi.

22.12.2013

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !